collapse

Autor Wątek: Jak spać krócej? Czy można spać 2 godziny dziennie?  (Przeczytany 1090 razy)

skilover

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 1
  • Zobacz profil
Jak spać krócej? Czy można spać 2 godziny dziennie?
« dnia: Marzec 29, 2018, 05:07:53 pm »
Witajcie

Natknąłem się w sieci na taki artykuł. Wg mnie nie dośc, że jest przydatny to przede wszystkim intrygujący.

Za zgodą autora bloga Psychologia Rozwoju wrzucam tutaj jego treść. Piszcie co myślicie na ten temat.

"
Jak spać krócej? Czy można spać 2 godziny dziennie?


Przeciętna osoba przesypia 1/3 całego swojego życia. Jest to strasznie dużo. Mając 90 lat żyjesz w świadomości, że 30 lat swojego życia przespałeś. Połowa użytkowników YouTube’a nawet tyle nie skończyła!

Po co więc śpimy tak długo? Dla przyjemności? Przecież życie oferuje nam lepsze rozrywki. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie osoby leżącej na łożu śmierci mówiącej, że żałuje, iż w ciągu swojego życia tak krótko spała. Zamiast spać powinniśmy tworzyć wspomnienia!

Większość osób uważa, że 8 godzin snu to podstawa i bez tego nie są w stanie dobrze funkcjonować. Przeciętny człowiek uważa, że im dłużej śpi, tym bardziej się wysypia. Ze wszystkich badań na temat snu najwięcej dotyczy tych, że każdy powinien spać 8 godzin dziennie. Jednakże ten mit został już dawno obalony. Naukowcy prowadzą coraz więcej badań i eksperymentują ze wszystkim co tylko się da. Dzięki temu możemy korzystać z niektórych niesamowitych wniosków.

Arnold Schwarzenegger powiedział, że „Jeśli śpisz więcej niż 6 godzin dziennie to śpij szybciej”. Jan Paweł II spał w nocy 4 godziny, a Leonardo da Vinci w ciągu całego dnia przesypiał zaledwie 2. Jeśli osobowości mające tyle spraw na głowie są w stanie spać tak mało, to co sprawia, że sztywno trzymamy się 8 godzin snu?

Przede wszystkim przyzwyczajenie i brak wiedzy na ten temat. Aby to zmienić, przygotowałem ten materiał.
Jeśli chcemy zmienić przyzwyczajenie, wystarczy przestać robić czynność którą aktualnie robisz i zacząć robić tą przez Ciebie pożądaną oraz trzymać się jej tak sztywno i tak długo, dopóki nie wejdzie Ci w nawyk. Na temat zmiany nawyków spodziewaj się osobnych materiałów.

Aby zwiększyć Twoją wiedzę na temat skracania snu, opowiem Ci o 2 metodach: EVERYMAN i UBERMAN.

8 godzin snu być może i jest potrzebne do dobrego funkcjonowania, jednakże metoda EVERYMAN pokazuje nam jak oszukać nasz organizm. Dzięki niej wiemy jak spać mniej, aby organizm czuł, że spaliśmy całe 8 godzin. Odpowiedź na to być może Cię ucieszy.

ŚPIJ W CIĄGU DNIA. Tak jest! Kto nie lubi uciąć sobie poobiedniej drzemki? Wystarczy trzymać się dwóch założeń: drzemka powinna trwać około 20 minut i być stosowana regularnie, najlepiej dokładnie, każdego dnia o tej samej godzinie.

20 minutowa drzemka w ciągu dnia skraca ilość potrzebnego Ci snu w nocy o 1 godzinę i 50 minut! Ponadto zwiększa Twoją produktywność o 35% oraz zdolność podejmowania decyzji o 50%. Tak więc dzięki takiej drzemce nie tylko sprawisz, że zaoszczędzisz 2 godziny snu, ale również będziesz w stanie w ciągu dnia więcej zrobić i będzie Ci przy tym towarzyszył lepszy humor!

Myślę że bez względnie powinieneś zastosować się do tej metody. Nie jest ona specjalnie bolesna, a potrafi uczynić Twój dzień naprawdę lepszym. Wypróbuj ją przez tydzień i sam zobacz efekty.

Metoda EVERYMAN ciągnie się znacznie dalej. Jej drugi poziom polega na tym, że w ciągu dnia wykonujemy 2 drzemki po 20 minut, a w nocy śpimy zaledwie 4,5h. Kolejno EVERYMAN 3 pozwala na spanie w nocy 3 godzin, za pomocą trzech drzemek po 20 minut w ciągu dnia. Drzemki muszą bezwzględnie być o stałych porach, oraz w równych odstępach od siebie.

Jak widać takie metody nie są dla wszystkich. Mało kto potrafi sobie w ciągu dnia znaleźć czas na 3 drzemki, a już tym bardziej trzymanie się kurczowo tych godzin każdego dnia. Niemniej jeśli masz taką możliwość to zachęcam Cię do wypróbowania tej metody.

A jak to jest z tymi 2 godzinami snu?

Jest to metoda UBERMAN, ale to już jest hardcore. Polega na kompletnym zrezygnowaniu ze snu ciągłego. Śpimy 6 razy po 20 minut. I to wszystko. Oczywiście o stałych porach w równych odstępach co 4 godziny. Wersja lżejsza to 8 razy po 20minut czyli o śpimy co 3 godziny.

Jakie ma to przełożenie na nasze funkcjonowanie?

Z relacji osób, które to testowały jest to jak najbardziej możliwe, aby utrzymać taki tryb życia. Mało tego, osoby te twierdzą, że w ciągu dnia nigdy wcześniej nie czuły się tak wyspane i tak efektywne. Niedość, że mieli 6 godzin dziennie więcej na rozwijanie swoich umiejętności i pracowanie nad swoimi pasjami, to w dodatku robili to szybciej i efektywniej!

Jak to jest możliwe?

Kiedy śpimy po 8 godzin, to mniej więcej co 90 minut zapadamy w fazę snu REM, czyli fazę w której najbardziej się regenerujemy. Najważniejszy jest jednak moment kiedy zapadamy w fazę REM po raz pierwszy. Kolejne są nieważne. Kiedy zmieniamy tryb naszego spania na UBERMAN, to organizm zaczyna się przyzwyczajać i aby wyregulować Twój sen, sprawia że nawet w cągu 20 minutowej drzemki zapadasz w fazę REM. A teraz zauważ, że zapadasz w nią głęboko 6 razy dziennie! Ma to sens prawda?

W żadnym wypadku Cię nie namawiam do takiego hardcorowego wyzwania. Nawet jeśli się już przyzwyczaisz i będziesz potrafił spać po 3 lub 2 godziny dziennie to jednak okres przejściowy może być bardzo bolesny. Jeśli jednak masz na tyle odwagi, jesteś ciekaw jak to jest i aktualny styl życia Ci na to pozwala to jak najbardziej spróbuj sobie, a następnie pochwal się wrażeniami.

Mimo wszystko staraj się zastosować do trybu 6 godzinnego snu z drzemką lub 4,5 godzinnego z dwoma drzemkami. To nie jest takie trudne a rezultaty świetne. Zyskasz naprawdę ogromną ilość czasu wolnego oraz polepszysz swoje samopoczucie i efektywność. Sprawdź to na sobie.

Powodzenia!"

Artykuł pochodzi z:pscyhologiarozwoju.pl
piotr5

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 1
  • Zobacz profil
Odp: Jak spać krócej? Czy można spać 2 godziny dziennie?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2018, 08:41:43 am »
Według mnie to przy takim spaniu to na dłuższa metę to tylko choroby można się nabawić

http://www.city-escorts4u.com
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2018, 10:40:30 am wysłana przez piotr5 »

solidnera

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 1
  • Zobacz profil
  • http://krwiomocz.net.pl/kamica-nerkowa/dieta-w-kamicy-nerkowej/
Odp: Jak spać krócej? Czy można spać 2 godziny dziennie?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2018, 09:48:48 am »
Chorób może nie, ale organizm po prostu potrzebuje więcej snu żeby się całkowicie zregenerować.
HEJ!

Thermisena

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 3
  • Zobacz profil
Odp: Jak spać krócej? Czy można spać 2 godziny dziennie?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 12, 2018, 10:04:43 am »
Ja śpię tyle ile potrzebuję, czyli co najmniej 7h dziennie. Jeśli spałabym mniej o 1h i 50min to w ciągu dnia na pewno potrzebowałabym więcej niż 35min. Śpiąc nawet te 7h potrzebuję czasami drzemki więc to zależy od człowieka.
Czym warto wyleczyć trądzik? Sprawdź na http://sposobynatlustacere.pl/lek-izotek

kasja

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 21
  • Zobacz profil
Odp: Jak spać krócej? Czy można spać 2 godziny dziennie?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2018, 01:34:46 pm »
No właśnie nie wiem, czy dwugodzinny sen sprawiłby, że bym odpoczęła. Obawiam się, że byłabym zmęczona, maruna i bezproduktywna

stefan2232a

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 2
  • Zobacz profil
  • https://rehabilitacja-arpwave.pl/
Odp: Jak spać krócej? Czy można spać 2 godziny dziennie?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2018, 08:30:51 am »
Moim zdaniem nie da się spać dwóch godzin w ciągu dobry.

konrad22

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 1
  • Zobacz profil
Odp: Jak spać krócej? Czy można spać 2 godziny dziennie?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2018, 11:07:02 am »
Jestem zdania że jest to niemożliwe. Był taki okres w moim życiu co spałem 3-4 godziny dziennie i doprowadziło to do tego że komuś innemu doładowałem konto przez stronę https://doladowania.pl/ .

 

* User Info

 
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

* Reklama na forum

tekst alternatywny

* Search