collapse

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Maniek

Strony: [1]
1
Zarządzanie czasem / Odp: Jak sprawnie zarządzać swoim czasem?
« dnia: Wrzesień 03, 2018, 11:37:10 am »
Od wielu lat zajmuję się poprawianiem swojej produktywności i efektywności osobistej. Uczę też tego innych, podczas szkoleń ale udostępniam również bezpłatne materiały na moim blogu.

Postanowiłem zebrać najlepsze metody, techniki i triki zarządzania czasem, zadaniami i ustalania priorytetów.


Umieściłem je w nowym artykule: Zarządzanie Czasem i Zadaniami - 40 Metod, Technik i Trików


Zapraszam do lektury.
Dajcie znać, na temat których chcielibyście poczytać więcej a rozwinę je w kolejnych wpisach z podaniem przykładów zastosowania w praktyce.

2
Ogólnie na temat rozwoju osobistego / Odp: Rozwój ososbisty
« dnia: Sierpień 27, 2018, 01:06:02 am »
Rozwój osobisty jest moją pasją. Łączę go z pracą zawodową i pomysłem na swoje życie.
Napisałem nawet na ten temat artykuł na blogu.

Jeśli macie ochotę poczytać, to zapraszam: ROZWÓJ OSOBISTY – moja pasja, pomysł i sposób na życie

Mariusz

3
Cześć.
Przeglądając forum zauważyłem, że Mateusz Grzesiak przewija się przez niektóre dyskusje. W internecie można znaleźć wiele kontrowersyjnych wypowiedzi na jego temat, ale nie wszystkie są rzetelne i wyczerpujące.

Jako, że brakowało mi trochę takiego szerszego spojrzenia na jego działalność, postanowiłem napisać swój artykuł na jego temat. Do jego napisania sprowokowała mnie dyskusja i hejt pod innym moim artykułem (na temat rozwoju osobistego) na największej grupie trenerskiej na FB. Zresztą artykuł o Mateuszu Grzesiaku zebrał na tej grupie ponad 330 komentarzy, z czego większość również była hejtem.

Jeśli macie mieszane uczucia co do Mateusza Grzesiaka, to z pewnością ten artykuł rozszerzy Wasz punkt widzenia. A jeśli go nie znacie, to z pewnością nie znajdziecie lepszego materiału w internecie, niż ten artykuł.

Zapraszam do czytania: Mateusz Grzesiak - największy kompleks branży trenerskiej

M.

4
Cześć.
Od wielu lat zajmuję się tematem efektywności osobistej i zarządzania czasem.
Od jakiegoś czasu prowadzę bloga.
Napisałem ostatnio dwa artykuły na temat efektywności osobistej i poprawianiu własnej skuteczności.
Zapraszam do czytania:
Ciekawy jestem, co myślicie o tych artykułach i jakie macie swoje sposoby na bycie coraz bardziej efektywnym w życiu prywatnym i zawodowym?

5
Chciałbym was zapytać o szkolenia z osobistego, biznes coachingu - czy ktoś był na takich szkolenia?
Czy warto w takich uczestniczyć i jeśli tak to gdzie i u kogo?

Mój znajomy miał taki osobisty biznes coaching z zakresu: motywacji, osiągania sukcesu, pewności siebie, kontrolowania swoich nawyków... nie powiem bo mu to świetnie pomogło jak sam twierdził jednak kosztowało go to około 3 000 złotych. Czy warto?
Tak właśnie go ostatnio zapytałem a on odpowiedział mi, żeby najpierw sprawdził takie afirmacje z rozwoju osobistego: kliknij tutaj - takie coś stosował jego znajomy i jak porównali to efekty bardzo podobne a koszt?  3000 złotych do 100 złotych - chyba robi różnicę?

Sam także poczytałem opinii na ten temat i jak się okazało, wiele osób poleca właśnie afirmacje w celu rozwoju osobistego - efekty zbliżone jak po zajęciach z osobistego coachingu - co najlepsze afirmacje takie polecali biznesmani i ludzie, którzy prowadzą swój biznes i w przeszłości korzystali także z biznesowego coachingu - tak więc czy warto wydać 3000 złotych?

Co wy sądzicie na ten temat? proszę o wypowiedzi osoby, które faktycznie siedzą w temacie coachingu biznesowego lub afirmacji.

Cześć.
Z mojej perspektywy warto jedno i drugie. To znaczy, zarówno stosować afirmacje jak i brać udział w szkoleniach, czy coachingach indywidualnych. Niekoniecznie od razu za grube pieniądze.


Te dwa tematy mocno są ze sobą powiązane. Według mnie afirmacje, to takie fundamenty, podstawa. Na ich podstawie budujesz odpowiednie nastawienie (do zmian, rozwoju itp), chociaż same z siebie czasem nie wystarczą i potrzebna jest głębsza praca (np. z przekonaniami, wartościami, sabotażami itp.).
Jeśli jest już zbudowane odpowiednie nastawienie, wtedy, żeby realizować swoje cele, być skutecznym i osiągać sukcesy (jakkolwiek je definiujesz), będziesz potrzebować odpowiednich technik i metod.
Weźmy np. zarządzanie czasem. Możesz mówić sobie (afirmować), że np. "skupiam swoją uwagę i zajmuję się tym co najważniejsze", ale jeśli nie będziesz znał odpowiednich metod na zarządzanie sobą i zadaniami, czy nie zbudujesz odpowiedniego systemu do ogarniania rzeczywistości, to afirmacje mogą nie wystarczyć. Oczywiście możesz działać metodą prób i błędów, czy czytać książki w danym temacie szukać rozwiązań i je testować. Na dobrych szkoleniach masz to podane na tacy.


Sam też prowadzę szkolenia z temacie rozwoju osobistego. Skupiam się na trzech grupach tematów: planowanie życia i kariery, zarządzanie czasem i zadaniami oraz motywacją i wprowadzaniem zmian.
Jeśli masz ochotę, to zapraszam do zapoznania się z programami tych szkoleń: Szkolenia Rozwój Osobisty
Oprócz wersji stacjonarnej szkoleń, organizuję szkolenia w formie wyjazdowej:
Zarówno w górach jak i na mazurach, to są 7-dniowe wyjazdy żeglarskie, które łączą w sobie przygodę  i rozwój osobisty.
Na wszystkie moje szkolenia, możesz uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej nawet do 80% ich wartości, dzięki czemu zapłacisz za nie naprawdę niewiele, w stosunku do wartości jaką możesz uzyskać.Na stronie znajduje się również mój blog o życiu i rozwoju osobistym na którym dzielę się bezpłatną wiedzą i inspiracjami. Zapraszam.
Mariusz

6
Sukces zawodowy, osiąganie celów i praca / Odp: Rozwój osobisty i zawodowy
« dnia: Czerwiec 08, 2018, 11:28:29 pm »
Moim zdaniem w samym pytaniu i w wielu komentarzach, są trzy błędne założenia (uogólniając):
  • Jest tylko wybór między jednym a drugim. Czarne albo białe. Rozwój osobisty albo zawodowy. Problem polega na tym, że świat nie jest czarno-biały i ma wiele odcieni i kolorów. W wielu sytuacjach można łączyć rozwój osobisty z rozwojem zawodowym i jedno z drugim idzie w parze.
  • Istnieje prosta recepta na rozwój i/lub karierę. Wszyscy strzelają radami na prawo i lewo, tak jakby można było wziąć pigułkę i stać się od razu lepszym człowiekiem albo osiągnąć sukces (cokolwiek on znaczy)
  • Ktoś inny zna odpowiedzi na Twoje potrzeby. Jedyną osobą, która może sobie odpowiedzieć na zadawane pytania, jesteśmy my sami. Nikt bowiem poza nami, nie zna nas tak dobrze i nie siedzi nam w głowie. Oczywiście inni mogą być inspiracją, ale zachęcam do słuchania swojego wewnętrznego głosu i poszukiwania odpowiedzi w sobie.
Idealną sytuacją jest taka, kiedy łączy się pasję, swoje mocne strony i karierę. Niewiele osób znam, które mają to szczęście, ale warto szukać swojej ścieżki życiowej. A szukanie samo w sobie nie jest celem a drogą.


A skoro jesteśmy przy pasjach, rozwoju osobistym i karierze zawodowej, to prowadzę bloga w tych tematach (i nie tylko). Wczoraj opublikowałem nowy wpis na temat pasji jaką jest rozwój osobisty. Myślę, że Was zainteresuje. Pokazuję w nim jak warto podejść do tematu pasji i z dlaczego warto inwestować w swój rozwój. W planie kolejne mocne tematy. Zapraszam: http://mariusztomaszewski.pl/blog/rozwoj-osobisty/


Mariusz

7
Dlaczego ponad 90% ludzi nie osiąga noworocznych postanowień?  - czytałem ostatnio na wpo chyba, że właśnie coś ponad 90% osób nie osiąga celu postawionego sobie na nowy rok.
Czemu tak się dzieje?

Z moich obserwacji i własnych doświadczeń w realizacji swoich postanowień i celów powody mogą być różne.
Jest jedank sporo takich, które z mojej perspektywy są najważniejsze i najczęściej są przyczyną tego, że postanowienia pozostają tylko postanowieniami.
Opisałem je w artykule na moim blogu o życiu i rozwoju osobistym w formie wskazówek: Dlaczego NIE warto robić postanowień noworocznych?

Zaprszam do czytania. ;)
Mariusz

8
Cześć.
Po widzę w niektórych wpisach sporo ograniczających przekonań dotyczących szukania pracy (że trzeba mieć plecy, doświadczenie, pracować za darmo itp.).
Albo, że jeśli nie masz dużego doświadczenia to nie masz szans na dobrą pracę.
Oczywiście pojęciem względnym jest to, czym jest dla kogoś dobra praca, ale jestem przykładem pracodawcy, który właśnie szuka osób bez doświadczenia (z potencjałem) i nie oczekuje, że ten ktoś będzie pracować za darmo.

W odpowiedziach padło kilka rad z którymi się zgadzam w 100%. Zaliczam do nich wiarę w siebie i swoje możliwości (lub odwrotnie - pozbycie się negatywnych przekonań na swój temat), określenie, jakiej pracy się chce, czy też wytrwałość w poszukiwaniu i nie odpuszczanie zbyt szybko.

Nie zauważyłem jednak, moim zdaniem najważniejszej rzeczy. Metod i sposobów szukania pracy. Z moich obserwacji wynika (a przeprowadziłem setki rozmów kwalifikacyjnych), że ponad 98% popełnia mnóstwo błędów w szukaniu pracy. Szukają starymi, standardowymi metodami oczekując super efektów.

Najczęstsze błędy ująłem w jednym z moich artykułów na blogu: Szukanie pracy – 11 krytycznych błędów, jakie popełniasz

Zachęcam do przeczytania, bo mocno zmieniają perspektywę. Niebawem będę rozwijał temat szukania pracy marzeń (również bez doświadczenia), więc zachęcam również do zapisania się na newsletter (na końcu artykułu).
Pozdrawiam,
Mariusz

9
Bardzo ciekawa dyskusja wywiązała się z tego tematu.
Myślę, że każdy na początku powinien zdefiniować sobie, czym dla niego jest sukces życiowy i po czym go rozpozna. Dla jednego będą to miliony na koncie, dla innego szczęśliwa rodzina, itd. Od tego bym zaczął i sprawdził dokładnie, czy ta moja definicja sukcesu jest na pewno MOJA (a nie np. wynikiem tzw. "programowania społecznego").

Mi bardzo pomogło odkrycie swojego życiowego celu (misji). Od kilku lat konsekwentnie ją realizuję, i pomimo lepszych i gorszych okresów (bo wiadomo, że nie ma ludzi, którzy non stop są zmotywowani i jadą na 120%), to nie słabnie mi motywacja i codziennie ją realizuję.
W jednym z artykułów na moim blogu podałem nawet 10 pytań, które mogą pomóc w odkyciu życiowego celu. Oto on: http://mariusztomaszewski.pl/blog/jak-znalezc-cel-w-zyciu/

A jeśli chodzi o sam sukces, to moje doświadczenie i przekonania mówią o tym, że nie ma prostej recepty i sposobów, choć na szkoleniach motywacyjnych takie się "sprzedaje".
Z okazji swoich 40 urodzin i wielu przemyśleń z doświadczeń całego życia, popełniłem kilka artykułów w ważnych życiowych tematach. Wśród nich, jest "40 Złotych Zasad" na temat tego, jak osiągnąć sukces. Ostrzegam jednak, że po przeczytaniu mogę pozbyć kogoś złudzeń, chociaż jak się dobrze wczytacie, to wyłoni się jedna, ta najważniejsza zasada. ;)
Zapraszam na blog: http://mariusztomaszewski.pl/blog/jak-osiagnac-sukces/

Pozdrawiam,
Mariusz


10
Cześć.
Zapraszam na mojego autorskiego bloga.
Specjalizuję się w szeroko pojętej skuteczności osobistej i menedżerskiej, zaradności życiowej, wprowadzania zmian w życiu itp. Piszę między innymi w tematach: planowania życia i realizacji celów, zarządania czasem i zadaniami, produktywności, efektywności osobistej, pasji, motywacji i nie tylko.

Merytorycznie, konkretnie, inspirująco, z lekką dawką humoru, ironii i nutą psychologii.
Z wykształcenia, zawodu i zamiłowania jestem coachem, trenerem rozwoju osobistego, psychologiem z ponad 20-letnim doświadczeniem menedżerskim. Przez wiele lat pracowałem w korporacji a od kilku lat prowadzę dwie własne firmy.

Będzie mi miło, jak wpadniesz na blog i dasz znać, jak Ci się podobają treści.
http://mariusztomaszewski.pl/blog-o-zyciu/

Pozdrawiam,
Mariusz

Strony: [1]

* User Info

 
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

* Reklama na forum

tekst alternatywny

* Search