Rozwój osobisty - zainwestuj w siebie!

Rozwój osobisty i duchowy => Hiponoza i autohipnoza => Wątek zaczęty przez: Seba w Maj 08, 2014, 06:13:46 pm

Tytuł: Leczenie alkoholizmu za pomocą hipnozy
Wiadomość wysłana przez: Seba w Maj 08, 2014, 06:13:46 pm
Witam

Ostatnio coraz bardziej niestety popularny jest alkoholizm wśród ludzi w różnym wieku. Mój wuj jest dyrektorem w pewnej fabryce, od dłuższego czasu mieszkam z nim i jego rodziną, widziałem jak przynosił problemy do domu z pracy.
Powstawały kłótnie, w końcu zaczął stosować alkohol jako środek relaksacyjny, a dziś grozi mu degradacja ze stanowiska, czy wiecie jak dokładnie działa hipnoza i czy w takim przypadku może pomóc?
Tytuł: Odp: Leczenie alkoholizmu za pomocą hipnozy
Wiadomość wysłana przez: formica89 w Grudzień 08, 2014, 05:42:34 pm
Hipnoza to potężne narzędzie w leczeniu alkoholizmu, jednak większość uzależnionych od alkoholu szuka pomocy w grupach AA albo nie szuka jej wcale. Czasami cierpiący na chorobę alkoholową próbują „ratować się” na własną rękę i ze wstydu nie proszą o pomoc z zewnątrz. Walka z nałogiem za pomocą hipnozy to wciąż mało popularny sposób na uporanie się z uzależnieniem, które nie tylko degraduje samego alkoholika, ale całą jego rodzinę.
Tytuł: Odp: Leczenie alkoholizmu za pomocą hipnozy
Wiadomość wysłana przez: sunny w Grudzień 08, 2014, 06:16:31 pm
W przypadku większości osób, które są podatne na hipnoterapię, można stwierdzić, że działa ona już po pierwszych trzech do pięciu sesji. Bardzo często ludzie zauważają ulgę już na początku seansu. Jeżeli okaże się ona skuteczna w leczeniu alkoholizmu, sesje przeprowadza się raz na dwa lub cztery tygodnie.
Tytuł: Odp: Leczenie alkoholizmu za pomocą hipnozy
Wiadomość wysłana przez: paweł w Grudzień 08, 2014, 06:29:54 pm
Terapia antyalkoholowa z wykorzystaniem hipnozy polega na wprowadzaniu do podświadomości alkoholika afirmacji i sugestii, które mają za zadanie zachęcić go do abstynencji alkoholowej i utwierdzić w motywacji do niepicia. Czasami wykorzystuje się sugestie pohipnotyczne sugerujące, że alkohol jest niezdrowy, niesmaczny itp.
Tytuł: Odp: Leczenie alkoholizmu za pomocą hipnozy
Wiadomość wysłana przez: Irina w Czerwiec 10, 2019, 08:13:22 pm
Nigdy nie słyszałam o takiej metodzie, ale jeśli przynosi efekty tow  sumie czemu nie. Wiem, że bardzo dobrym sposobem, jest udanie się do ośrodka terapii uzależnień https://detoksfenix.pl/ (https://detoksfenix.pl/) gdyż to właśnie w takim miejscu będziemy pod opieką specjalistów.
Tytuł: Odp: Leczenie alkoholizmu za pomocą hipnozy
Wiadomość wysłana przez: oskarek20 w Lipiec 10, 2019, 03:24:55 pm
Pomóc może także medytacja. Mój wujek przez to przechodził, wysłałem go do osoby, która stosuje te metodę. Piąty rok jest trzeźwy.
Tytuł: Odp: Leczenie alkoholizmu za pomocą hipnozy
Wiadomość wysłana przez: Donaldinio w Wrzesień 12, 2019, 08:07:38 pm
No nie wiem... a znacie jakieś stacjonarne i prywatne ośrodki leczenia uzależnień? Bo słyszałam tylko, że ośrodek terapii wiosenna jest jednym z najlepszych ośrodków w Polsce i faktycznie ma same pozytywne opinie. I do tego po zakończeniu terapii oferują wsparcie psychologiczne. A potrzebuje pomocy dla brata i szukam na ślepo w necie dlatego mam nadzieję, że coś podpowiecie.